A- og B-rækkerne for østdanmarks ungdomsspillere færdigspilles lørdag i Valbyhallen som en del af den traditionsrige Superweekend. Det bliver en dag fyldt med spænding og nervepirrende kampe, når de sidste brikker falder på plads.

Se her hvilke kampe, der skal spilles – og hvordan stillingen er inden lørdagens afgørende slutspurt.


Herre Ungdom over 12 år – A


Hold
KampeVundneUafgjorteTabteScorePoint
1Hillerød GI 110100088-1220
2B 77 11180365-4516
3Allerød 11070358-4214
4Næstved B. 11050555-4510
5Kvik Næstved 11040647-538
6Virum 11120939-714
7AF Sorø BTK 11000108-920
Hvidovre Bordtennis 1Holdet trukket
Næstved B. 1Hillerød GI 1Valby Hallen
AF Sorø BTK 1B 77 1Valby Hallen
Kvik Næstved 1Allerød 1Valby Hallen
Næstved B. 1Allerød 1Valby Hallen
AF Sorø BTK 1Virum 1Valby Hallen
Kvik Næstved 1Hillerød GI 1Valby Hallen

Herre Ungdom over 12 år – B


Hold
KampeVundneUafgjorteTabteScorePoint
1Slangerup 112120097-2324
2Brøndby BC 11290374-4618
3Næstved B. 21252559-6112
4Karlslunde 11260653-6712
5Gladsaxe 11242651-6910
6Slagelse 11232758-628
7Hvidovre Bordtennis 21230944-766
8Roskilde 11222844-766
Brøndby BC 1Slangerup 1Valby Hallen
Hvidovre Bordtennis 2Gladsaxe 1Valby Hallen
Roskilde 1Slagelse 1Valby Hallen
Karlslunde 1Næstved B. 2Valby Hallen
Brøndby BC 1Gladsaxe 1Valby Hallen
Hvidovre Bordtennis 2Slangerup 1Valby Hallen
Roskilde 1Næstved B. 2Valby Hallen
Karlslunde 1Slagelse 1Valby Hallen

Herre Ungdom under 12 år – A

1Virum 112101198-2221
2Brøndby BC 1121011102-1821
3Amager 11283196-2419
4Amager 21271457-6315
5Frederiksberg BTK 11242653-6710
6Team Egedal 113211023-1065
7Hillerød GI 112201030-904
8Amager 313111130-993
Brøndby BC 1Virum 1Valby Hallen
Frederiksberg BTK 1Amager 1Valby Hallen
Hillerød GI 1Amager 2Valby Hallen
Team Egedal 1Amager 3Valby Hallen0-100-2Afb.
Brøndby BC 1Amager 1Valby Hallen
Frederiksberg BTK 1Virum 1Valby Hallen
Hillerød GI 1Amager 3Valby Hallen
Team Egedal 1Amager 2Valby Hallen

Herre Ungdom under 12 år – A


Hold
KampeVundneUafgjorteTabteScorePoint
1Brøndby BC 2121200105-1524
2Virum 31281378-4217
3Brøndby BC 31262462-5814
4Amager 41270564-5614
5Virum 21260658-6212
6Team Egedal 21241747-739
7Roskilde 112201036-844
8Allerød 112101130-902
Brøndby BC 2Amager 4Valby Hallen
Virum 2Team Egedal 2Valby Hallen
Brøndby BC 3Roskilde 1Valby Hallen
Virum 3Allerød 1Valby Hallen
Brøndby BC 2Roskilde 1Valby Hallen
Virum 2Allerød 1Valby Hallen
Brøndby BC 3Amager 4Valby Hallen
Virum 3Team Egedal 2Valby Hallen

Foruden afsluttende kampe i ungdomsrækkerne indeholder superweekenden også pointstævnefinalen (lørdag og søndag) og de afsluttende holdkampe for seniorernes seriehold.

Torsten Hansen fra voresbordtennis.dk er tilstede som stævneleder. Hvis tiden tillader det, vil der blive opdateret på voresbordtennis.dk og sitets sociale medier.

EFTERLAD ET SVAR

Indtast venligst din kommentar!
Indtast venligst dit navn her